čtvrtek 8. dubna 2010

Libo zbrojovku ?

Už je mi celkem smutno po nějaké zbrojovce. Na přelomu 2009/2010 jsem lehce kladně zaflirtoval s GD, TXT. Stále držím malou pozici v LMT a FLIR. Blízký příbuzný nakoupil levně pár kousků OSKoše

Koncern GD umí třeba hračky, které nekompromisně vládnou na zemi M1 Abrams. Oskosh vyrábí kromě popelářských vozů také vojenské přibližovadla. TXT vlastní např. Cessnu a Bell - vyrábí stroje ovládající vzduch : AH-1Z Super Cobra Attack Helicopter. LMT má kromě jiného podíl na kosmickém programu.

Malinko mi z příběhu vybočuje FLIR - přední výrobce infračervených kamer. Co si budeme namlouvat infračervené kamery do luxusních aut, kamery pro snímání tepelných úniků nejsou zdaleka tak výnosné jako dodávka komponent pro zbrojní průmysl.

Ale zpátky k udržení technologické převahy v oblasti konvenčních zbraní. Zbrojí se krize nekrize (ale krize byla na kurzech zbrojovek velmi znát) a i odzbrojování je velice výnosný obchod.

Není čas nakoupit výrobce letadlových lodí (krásný ticker NOC) nebo dodavatele automatizační techniky (HON, GE) nebo třeba hi-tech Safran SA?


Inspirace:
Obamovo šrotovné
Conglomerates
Aerospace/Defense Products & Services

Žádné komentáře:

 
Počítadlo.cz