středa 30. července 2008

Kouzlo nanotechnologie

Správci investičních fondů i soukromí investoři pomalu objevují kouzlo nanotechnologií. To co bylo minulý rok utopií, je dnes realitou a začíná vydělávat peníze.

Nejviditelnější jsou nanotechnologie tam, kde se točí a utrácí velké objemy téměř každý z nás - v automobilovém průmyslu. Lité disky s nano úpravou proti špinění, nanatechnologie upravující namáhané povrchy motoru, aditiva...to vše už tady dlouho je.

Nanotechnologie pronikají do "srdce a žaludku" automobilu - Lightning GT: vysokovýkonný elektromobil v prodeji již brzy. (firma Lighting) Stejnou technologii používá také NanoSafe - SUV elektromobil ( Shoeneix SUT - ten si již můžete koupit. )

Pokud nechcete utratit peníze za nový elektromobil, kupte si alespoň nano ponožky v e-shopu nanosilver.cz/. Do září 2008 mají zaváděcí ceny.


Nanotechnologie potřebují silnou vědeckovýzkumnou základnu. ČR je v některých aplikaciích nanotechnologií světovou špičkou.

Univerzity, instituce, zdroje informací:
nanotechinvest.cz/
http://www.nanotechnologie.cz
TUL - nanotechnologie
VŠB - nanotechnologie
nanolab.cz
Centrum nanotechnologií a materiálů pro nanoelektroniku
NANOTEAM


Novější články o nanotechnologiích:
Proč a jak investovat do nanotechnologií? / REUTERS - Elmarco dá v Česku 750 milionů Kč do nanotechnologií /
Investice do nanotechnologií v medicíně
/ Nanotechnologie: Velké přísliby i značná rizika nanotrubic /Top 10 společností investujících do výzkumu nanotechnologií /
Nanotechnologie - pohled scifisty/transhumanistyIntroduction to nanotech investing – Part INanotechnologie starší články:
Američané investují do nanotechnologií / Bilion dolarů v nanotechnologiích: Průmyslové odvětví vznikne do 5 let /
Prodejte své drahé kamení
/ ICA aplikuje nanotechnologii u laků na parket /Nanotechnologickou budoucnost tvořme bezpečně / O české podpoře nanotechnologií

PS: nanotechnologie pronikají i do blogů

Žádné komentáře:

 
Počítadlo.cz